Lupy stomatologiczne

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocje

Lupy stomatologiczne

Lupy do pracy w gabinecie powinniśmy dobrać równie starannie jak okulary korekcyjne. Przede wszystkim należy sprawdzić czy nie mamy wady wzroku. Jeśli jest jakaś wada, to aby móc dobrać właściwie parametry najlepiej jest wypożyczyć lupy na próbę, założyć u optyka szkła korekcyjne (zamontować na wew. mostkach lub wymienić szkła zerowe) lub założy...

Lupy do pracy w gabinecie powinniśmy dobrać równie starannie jak okulary korekcyjne. Przede wszystkim należy sprawdzić czy nie mamy wady wzroku. Jeśli jest jakaś wada, to aby móc dobrać właściwie parametry najlepiej jest wypożyczyć lupy na próbę, założyć u optyka szkła korekcyjne (zamontować na wew. mostkach lub wymienić szkła zerowe) lub założyć soczewki kontaktowe i dopiero wtedy sprawdzić lupy przy pacjencie.

Parametry, które bierzemy pod uwagę to powiększenie i odległość robocza z jaką zwykle pracujemy od pacjenta - jest to tzw. ogniskowa lup. Każde lupy zabiegowe mają fabrycznie ustawione powiększenie oraz ogniskową (tzw. odległość robocza) z głębią ostrości - zwykle około 5-10 cm. Tak, aby poruszając głową można było utrzymywać w pewnym przedziale ostrość obrazu.

Ważną kwestią przy wyborze właściwej ogniskowej jest ustalenie pozycji, w której najczęściej pracujemy (z boku / za pacjentem) oraz czy ta postawa jest prawidłowa. Kolejna istotna sprawa przy wyborze modelu lup, to częstotliwość z jaką chcemy ich używać. Inne lupy sprawdzą się do pracy okazjonalnej, a inne do pracy ciągłej z oświetleniem. Dobranie lup samemu nie jest proste dla kogoś, kto zaczyna z nimi pracę. Dlatego nasi handlowcy doradzą Państwu jak to zrobić w sposób przemyślany, nie narażając się przy tym na niepotrzebne wydatki.

Więcej

Lupy stomatologiczne  Jest 9 produktów.

Wyświetla 1 - 9 z 9 produktów
Wyświetla 1 - 9 z 9 produktów