Kompomery, Glasjonomery

Najczęściej kupowane

Promocje

Kompomery, Glasjonomery

Glasjonomery i kompomery - nowoczesne wypełnienia zębów

Wypełnianie ubytków w zębach przez lata ewoluowało wraz z rozwojem stomatologii. Dzięki temu dziś zarówno dentyści, jak i pacjenci mogą korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych metod. Do popularnych materiałów pełniących funkcję plomb należą między innymi glasjonomery oraz kompomery. To suro...

Glasjonomery i kompomery - nowoczesne wypełnienia zębów

Wypełnianie ubytków w zębach przez lata ewoluowało wraz z rozwojem stomatologii. Dzięki temu dziś zarówno dentyści, jak i pacjenci mogą korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych metod. Do popularnych materiałów pełniących funkcję plomb należą między innymi glasjonomery oraz kompomery. To surowce niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym - warto mieć w zanadrzu ich szeroki wybór. Jeśli interesują Cię produkty wysokiej jakości, a przy okazji chcesz wyposażyć gabinet w najnowsze rozwiązania, dbając o to, by nie przekroczyć budżetu, zamów kompomery i glasjonomery z oferty Mixdent. Tutaj czekają na Ciebie wyjątkowe okazje.

Glasjonomer - co to jest i czym się wyróżnia?

Glasjonomer to rodzaj cementu stomatologicznego, dostępnego w proszku lub w specjalnych kapsułkach. Używa się go do wypełnień bezpośrednich. Z glasjonomeru przygotowuje się odpowiedni preparat, którym następnie wypełnia się ubytek. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że cement bardzo ściśle łączy się ze szkliwem oraz zębiną - glasjonomer wchodzi w reakcję z zębem.

Poza tym szczelnie przylega do tkanki, jest również tworzywem bardzo plastycznym. W jego składzie znajduje się fluor i między innymi z tego powodu glasjonomery w stomatologii są często stosowane do wypełniania zębów mocno dotkniętych próchnicą. Oprócz tego wykorzystuje się je na przykład do mocowania koron. Poszczególne rodzaje tego materiału różnią się natomiast między sobą m.in. sposobem utwardzania - stąd na rynku dostępny jest zarówno glasjonomer chemoutwardzalny, jak i glasjonomer światłoutwardzalny.

Czym charakteryzuje się kompomer?

Kompomery nieco różnią się od glasjonomerów. Stanowią bowiem połączenie charakterystycznych cementów z kompozytami wykonanymi z żywicy. To plastyczne masy, które można łatwo dopasować do kształtu zęba, a także odpowiednio wygładzić. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jako że zawierają glasjonomery, również i one będą wspierać zęby jonami fluoru, pomagając w walce z próchnicą. Kompomery są często wykorzystywane do leczenia zębów przednich oraz mlecznych.

Na jakie kompomery i glasjonomery warto postawić?

Kiedy okazuje się, że w gabinecie kończy się kompomer lub glasjonomer, cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem zakupu. Korzystanie z materiałów wypełnieniowych kiepskiej jakości może bowiem sprawić, że przygotowane w ten sposób plomby będą łatwo się kruszyć.

W Mixdent znajdziesz jednak jedynie materiały najwyższej jakości, a i cena Cię nie odstraszy. Wśród najbardziej polecanych rozwiązań znajduje się kompomer Dyract oraz glasjonomer Riva. Doświadczeni stomatologowie często stawiają również na glasjonomer Fuji. Warto wybrać na przykład kapsułki IX GP EXTRA, które charakteryzuje wysoka odporność na ścieranie i zwiększone wydzielanie fluoru. W ofercie sklepu nie brak również i innych rozwiązań, z pewnością odszukasz więc tutaj odpowiedni rodzaj materiału. Zapoznaj się z ofertą i zamów glasjonomery oraz kompomery w korzystnych cenach.

Więcej

Kompomery, Glasjonomery 

Jest 37 produktów.
na strone
Wyświetla 1 - 18 z 37 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 37 produktów