Synteza natury i technologii

Optymalnego dopasowania, uformowania i funkcji

System REPLICATE łączy w sobie naturalną formę wykonaną ze sprawdzonych materiałów dając w efekcie wyjątkowe, alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych implantów i trój-  punktowych mostków dentystycznych.

Anatomiczny kształt zęba, który ma zostać zastąpiony implantem, stanowi wytyczne do zaprojektowania każdego elementu systemu REPLICATE. Dopasowując do indywidualnych potrzeb część korzeniową wszczepu wykonaną z tytanu, łącznik między koroną a korzeniem z preparatu cyrkonu REPLICATE oraz Tymczasową Koronę Ochronną z półprzezroczystego cyrkonu REPLICATE - zapewniamy idealne dopasowanie oraz zachowanie odpowiednich proporcji i estetyki.

Ponieważ ząb REPLICATE jest dopasowany do kształtu istniejącego w kości zębodołu, zarówno implantolog jak i specjalista jest w stanie umieścić w nim ząb REPLICATE bez wiercenia, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia otaczających to miejsce kości, tkanki i nerwów. A dodatkowe procedury jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej mogą okazać się niepotrzebne.

Jak to działa

Wykonanie zęba REPLICATE wymaga zdjęcia rentgenowskiego 3D- CBCT (DVT) oraz wycisku materiałem silikonowym lub zdjęcia 3D wewnątrz jamy ustnej.

Stomatolog wysyła wycisk i zdjęcia do NDI wraz z formularzem zamówienia laboratoryjnego, określającym kolor ceramiki, która będzie zastosowana i wszelkimi modyfikacjami standardowego projektu. Po ukończeniu projektu przez NDI, stomatolog dokonuje jego weryfikacji i zatwierdza go lub wnosi o modyfikacje.

Po ukończeniu ostatecznej wersji projektu,  NDI wytwarza ząb REPLICATE używając tytanu o jakości do zastosowań medycznych i cyrkonu Y-TZP. Tytan jest połączony z preparatem cyrkonu w jeden element. Proces ten zajmuje około pięciu dni roboczych od zatwierdzenia projektu. NDI dostarcza Ząb REPLICATE oraz Tymczasową Koronę Ochronną w stanie sterylnym i gotowym do umieszczenia w czasie wizyty z umówioną ekstrakcją.

Po ekstrakcji zęba, Ząb REPLICATE zostaje włożony, a Tymczasowa Korona Ochronna
-przytwierdzona do sąsiadującego zęba lub zębów.

Tymczasowa Korona Ochronna REPLICATE, opracowana jako pozostająca poza zgryzem w celu ograniczenia mikro-ruchów, pozostaje w miejscu przez cztery do sześciu miesięcy.

Po zakończeniu procesu oseointegracji, Tymczasowa Korona Ochronna REPLICATE zostaje usunięta, a nałożona zostaje korona ostateczna.


Przykłady kliniczne

System REPLICATE w praktyce

Każdy ząb REPLICATE jest zaprojektowany według specyfikacji podanych przez stomatologa, tak by spełniał on indywidualne oczekiwania pacjenta, każdy z trzech elementów zęba  REPLICATE można inwidualnie dopasować.

Zmiany obejmują: określenie kształtu preparatu cyrkonowego i korektę głębokości w celu  zoptymalizowania estetyki w obrębie bocznym policzkowym, łączenia korzeni zębów  wielo-korzeniowych, prosty sposób założenia, modelowanie koron, które uległy defektom,  projektowanie Tymczasowej Korony Ochronnej, w celu zapewnienia, że jest ona poza  zgryzem i oferuje pacjentowi możliwie najlepszą estetykę.

SZKOLENIE W BERLINIE

Organizowane przez Natural Dental Implants – Berlin Charlottenburg  www.natural-dental-implants.com

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe szkolenie implantologiczne – wszczepianie całych gotowych zębów wykonanych rewolucyjną metodą z porcelany i tytanu.

Przebieg szkolenia:
10:00 – Powitanie
10:15 – 11:00 Przedstawienie Firmy NDI   (Frank Preuss, Ruedger Rubbert)
11:00 – 12:30 Część teoretyczna  i prezentacja na przypadkach pacjentów (Implantolog)
12:30 –  przerwa z bufetem
13:00 – 13:45 Zwiedzanie Instytutu, zapoznanie się z procesem technologicznym.
13:45 – 14:15 Pytania i odpowiedzi


Terminy : Sobota  23.01.2016


Koszt szkolenia  490 zł  - w tym  nocleg w hotelu 4 gwiazdkowym w Berlinie.

Informację i zapisy:
MIXDENT, ul. Wojska Polskiego 82, 95-070 Aleksandrów Łódzki

Tel. 608-325-730 Piotr Mróz
Tel. 603-099-880 Markus Kurzawa

Ostateczne potwierdzenie uczestnictwa w kursie jest wpłata na poniżej podane konto bankowe:
Alior Bank S.A. nr. 07 2490 0005 0000 4500 9907 9447


Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.