Endodoncja

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Proglider 3szt.

Dentsply

195,00 zł

Więcej informacji

Firma Dentsply Maillefer wyznacza najwyższe standardy medyczne w trosce o pacjenta, wprowadzając pilniki PROGLIDER wyłącznie w sterylnych opakowaniach typu blister przeznaczonych do jednorazowego użytku.

Cechy charakterystyczne:

Ergonomia
Bez konieczności powtórnej sterylizacji i przygotowania pilników NiTi PROGLIDER

Redukcja ryzyka związanego ze złamaniem pilnika
Podczas normalnego użytkowania pilniki endodontyczne wykazują oznaki zużycia. Są także podatne na cykliczne zmęczenie materiału, które stanowi główną przyczynę ich złamania w trakcie leczenia pacjenta. Jednorazowe stosowanie narzędzi zapewnia zatem większą kontrolę nad ich złamaniem i tym samym zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Optymalna wydajność skrawania
Dalsze badania wykazują, że powtórne stosowanie pilników endodontycznych u kolejnych pacjentów zmniejsza ich wydajność skrawania. W rezultacie zmniejsza to wydajność pracy w gabinecie oraz niekorzystnie wpływa na zadowolenie zarówno dentysty, jak i pacjenta. W przypadku PROGLIDER, nie występuje zmniejszenie wydajności cięcia, ponieważ każdy pacjent jest leczony nowym narzędziem.

Nie występuje ryzyko zakażenia krzyżowego
Badania wykazują, że bez względu na jakość przeprowadzonej sterylizacji pewne bakterie oraz resztki tkanek mogą pozostać na narzędziach. Zatem ponowne użycie tych samych narzędzi zwiększa ryzyko potencjalnego zakażenia krzyżowego kolejnego pacjenta.

Właściwości:
- produkt wykonany jest ze stopu niklowo-tytanowego M-WIRE, który zapewnia elastyczność i dużą odporność na cykliczne zmęczenie materiału.
- wielkość końcówki 16 ISO rozszerzalność .02, zmienna progresywna rozszerzalność.
- ciągły ruch rotacyjny z prędkością 300 obr./min / 2 Ncm, regulacja do 5,2 Ncm zgodnie z doświadczeniem lekarza.

Opakowanie:
3szt. Proglider dł. 25mm

Koszt dostawy

Przewoźnik Informacje Cena
Kurier DPD Kurier dostarczy przesyłkę we wskazany przez Ciebie adres dostawy. 11,00 zł
Odbiór osobisty w Aleksandrów Łódzki ul. Wojska Polskiego 82 Czekaj na potwierdzenie gotowości odbioru zamówienia Darmowa dostawa!

30 Inne produkty w tej samej kategorii: