Endodoncja

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

ProTaper Gold narzędzia maszynowe 6szt

Dentsply

235,00 zł

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł
Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł

Więcej informacji

Maszynowe narzędzia niklowo-tytanowe ProTaper zostały zaprojektowane do opracowania trudnych, zwapniałych i znacznie zakrzywionych kanałów korzeniowych. Stopniowo wzrastająca średnica narzędzi i nowoczesny projekt krawędzi zapewniają fleksyjność oraz skuteczne oczyszczenie i ukształtowanie kanałów korzeniowych. Aktywny kąt tnący.

Unikalną cechą budowy narzędzi ProTaper jest kształt na przekroju, tzw. wypukłego trójkąta, który zapewnia zmniejszone pole kontaktu pomiędzy narzędziem a zębiną.

Zwiększona efektywność cięcia zębiny jest uzyskana dzięki zbalansowaniu, w projekcie narzędzi, skoku spirali rowków z kątem nachylenia spirali rowków. Narzędzia ProTaper efektywnie usuwają resztki zębiny ze światła kanału i w zasadzie tylko trzy instrumenty potrzebne są, aby otrzymać na całej jego długości prawidłowy, stożkowaty kształt kanału.

Wielokrotna i stopniowa rozszerzalność od 2 do 19%. Narzędzie o stopniowej rozszerzalności podczas pracy kontaktuje się z zębiną na krótszym odcinku, co redukuje jego obciążenia w ruchu obrotowym, zmęczenie materiału i zmniejsza ryzyko złamania. Z punktu widzenia klinicznego, stopniowa rozszerzalność zwiększa fleksyjność narzędzi ProTaper, efektywność cięcia oraz zmniejsza liczbę rekapitulacji potrzebnych, aby osiągnąć długość roboczą, szczególnie w kanałach wąskich i zakrzywionych.

Dostępne rozmiary i opakowania:

- Assortyment SX-F3

- SX - długość 19mm

- S1 Fioletowe - długość 25mm

- S2 Białe - długość 25mm

- F1 Żółte - długość 25mm

- F2 Czerwone - długość 25mm

- F3 Niebieskie - długość 25mm

- F4 - długość 25mm

- F5 - długość 25mm

Opakowanie:

1 x ProTaper Gold narzędzia maszynowe 6szt

Przy zamówieniu - Pamiętaj o wyborze zamawianego rozmiaru.

Koszt dostawy

PrzewoźnikInformacjeCena
Kurier DPD Kurier dostarczy przesyłkę we wskazany przez Ciebie adres dostawy. 15,00 zł
Odbiór osobisty w Aleksandrów Łódzki ul. Wojska Polskiego 82 Czekaj na potwierdzenie gotowości odbioru zamówienia Darmowa

30 Inne produkty w tej samej kategorii: