Materiały protetyczne, cementy

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Core-X Flow strzykawka 4.75g Powiększ

Core-X Flow strzykawka 4.75g

Dentsply Detrey

128,00 zł

Więcej informacji

Dla wszystkich którzy stosują wkłady z włókna szklanego: materiał do cementowania włókien oraz jednoczesnej, natychmiastowej odbudowy zrębu.

Core-X™ Flow to składający się z bazy i katalizatora materiał, który po zmieszaniu daje podwójnie utwardzalny, zawierający dużą ilość wypełniacza cement kompozytowy do odbudowy zrębu koronowego oraz cementowania wkładów endodontycznych.

Core-X™ Flow zawiera biokompatybilne żywice uretanowe i występuje w odcieniu tkanek zęba co sprawia, że doskonale nadaje się do użycia w tych sytuacjach klinicznych , gdy priorytetem staje się jest estetyka.

Niezależne badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Berlinie potwierdziły wyjątkową szczelność osiąganą podczas cementowanie wkładów z włókien szklanych za pomocą materiału Core-X™ Flow.

Core-X™ Flow jest dostępny w wygodnej dwukomorowej strzykawce . Taki rodzaj opakowania ułatwia bezpośrednią, wewnątrzustną aplikację oraz minimalizuje straty materiału.
Wskazania kliniczne

Odbudowa zrębu koronowego w zębach żywych i martwych (wymiana istniejących wypełnień i/lub utrata tkanek twardych) jako etap poprzedzający wykonanie pośrednich uzupełnień protetycznych. Cementowanie wkładów koronowo-korzeniowych z włókien szklanych.

 

Właściwości użytkowe

Dwukomorowa strzykawka Core-X™ Flow pozwala uzyskać konsystencję wygodną do bezpośredniej aplikacji przy wykorzystaniu kształtek pierścieniowych lub celuloidowych podczas odbudowy koron zębów.

Alternatywnie materiał może być aplikowany na czysty kartonik do mieszania i manualnie przenoszony przy użyciu wybranych przez lekarza instrumentów.. Czas pracy materiału po jego zmieszaniu w temperaturze pokojowej wynosi w przybliżeniu 1'30'' jeśli jest chroniony przed promieniowaniem świetlnym. Podwyższona temperatura w jamie ustnej i/lub kontakt z podwójnie utwardzalnymi systemami wiążącymi może skrócić czas pracy.

 

3 sposoby polimeryzacji

Każda z następujących technik aplikacji jest akceptowana. Preferowana techniką jest utwardzanie materiału na drodze polimeryzacji świetlnej oraz chemicznej.

- Polimeryzacja świetlna Core-X™ Flow
Aplikować materiał bezpośrednio wykonując 2-3mm grubości warstwy i naświetlać przez 20 sekund.

- Polimeryzacja chemiczna Core-X™ Flow.
Aplikować większe porcje materiału lub wypełnić materiałem celuloidową kształtkę oraz umieścić ją w odpowiednim miejscu. Pozostawić przez około 2-3 minuty aby materiał związał. Naświetlanie zewnętrznych powierzchni jest czynnością opcjonalną, ale bardzo zalecaną .

- Podwójne utwardzanie Core-X™ Flow.
Po aplikacji pierwszej 2-3mm warstwy i naświetleniu jej przez 20 sekund, większe porcje materiału mogą być nakładane lub materiał aplikujemy do celuloidowej kształtki i przenosimy na preparację pozwalając, aby zaszła reakcja chemicznego utwardzania. Naświetlanie zewnętrznych powierzchni jest czynnością opcjonalną, ale bardzo zalecaną.

 

Opakowanie:

1 x Core-X Flow strzykawka 4.75g

5 x  Końcówka mieszająca/aplikacyjna

Koszt dostawy

Przewoźnik Informacje Cena
Kurier DPD Kurier dostarczy przesyłkę we wskazany przez Ciebie adres dostawy. 11,00 zł
Odbiór osobisty w Aleksandrów Łódzki ul. Wojska Polskiego 82 Czekaj na potwierdzenie gotowości odbioru zamówienia Darmowa dostawa!

30 Inne produkty w tej samej kategorii: