Preparaty stomatologiczne

Najczęściej kupowane

Promocje

Peroxidon 7g Powiększ

Peroxidon 7g

Chema

56,00 zł

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł
Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł

Więcej informacji

PEROXIDON przeznaczony jest do wybielania wyłącznie zębów martwych – bezmiazgowych.

Dane techniczno - medyczne:
Skład: nadtlenek mocznika
Przed zastosowaniem wyrób jest zarabiany do konsystencji pasty z gliceryną.

Opis działania:
Nadtlenek mocznika po aplikacji rozkłada się na mocznik oraz nadtlenek wodoru. Nadtlenek wodoru rozkłada się z kolei na aktywny tlen i wodę. To właśnie tlen jest aktywnym składnikiem preparatu, który nasyca lub likwiduje wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie.

Sposób postępowania z wyrobem:
Przygotowanie pasty :
Pojemnik z proszkiem należy przed otwarciem  mocno wstrząsnąć, aby rozbić ewentualne zbrylenia proszku. Do pobierania proszku stosować łyżeczkę dołączoną do zestawu. Zdjąć nadmiar proszku z łyżeczki wykorzystując krawędź pojemnika.
Zalecana proporcja: 2 łyżeczki proszku / 1 kropla gliceryny

Wybielanie:
- przed przystąpieniem do wybielania należy sprawdzić, czy kanał zęba jest dokładnie wypełniony pastą do wypełniania kanałów korzeniowych, w przypadku nieprawidłowo wypełnionego kanału konieczne jest powtórne leczenie,

- usunąć wypełnienie z kanału, 1-2 mm poniżej granicy szkliwno – cementowej
- następnie przykryć materiał wypełniający kanał 0,5–1 mm warstwą nietwardniejącego  wodorotlenku wapnia (np. Biopulpem), a na to położyć warstwę materiału szkło-jonomerowego. Zabieg ten powoduje utrzymanie zasadowego pH środowiska neutralizującego ewentualny przeciek środka wybielającego w okolicy szyjki zęba
- otrzymaną pastą wyścielić starannie dno i ścianki komory wcześniej dokładnie oczyszczonej, po czym przykryć wacikiem i zamknąć szczelnie cementem – zwrócić szczególną uwagę na szczelność przykrycia
- po upływie 4 – 5 dni  komorę zęba przepłukać wodą. Jeżeli odbarwienie jest wystarczające, założyć ostateczne wypełnienie. Jeżeli odbarwienie nie jest wystarczające, powtórzyć zabieg
- jeżeli trzykrotna aplikacja preparatu nie da zadawalających rezultatów, należy zastanowić się nad zmianą metody postępowania (np. pokrycie zęba licówką)

Przeciwwskazania:
Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku nadwrażliwości na nadtlenek mocznika lub nadtlenek wodoru.

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności:
- ząb przeznaczony do wybielania musi mieć prawidłowo wyleczony kanał korzeniowy
do zarabiania preparatu nie wolno stosować innych związków – wyłącznie glicerynę
podczas pracy chronić szkliwo zębów, błony śluzowe, skórę i oczy pacjenta
- w żadnym przypadku nie należy przekraczać liczby pięciu aplikacji PEROXIDONU
według niektórych autorów wybielanie może być przyczyną resorpcji przyszyjkowej rozpoczynającej się w 1-7 lat od wybielenia zęba; w celu zapobiegania zaleca się po zakończeniu wybielania wprowadzić do komory zęba nie twardniejący preparat wodorotlenkowo – wapniowy (np. Biopulp) – dwukrotnie na 1-2 tygodnie
- wybielone zęby należy kontrolować klinicznie i radiologicznie przez okres przynajmniej 7 lat

Niebezpieczeństwo.
Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.
Ogrzanie może spowodować pożar.
Stosować rękawice ochronne, odzież ochronną, ochronę oczu, ochronę twarzy.

W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: wypłukać usta. NIE wywoływać wymiotów.

W PRZYPADKU KONTATKU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody.

W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO DRÓG ODDECHOWYCH: wyprowadzić lub wynieść poszkodowanego na świeże powietrze i zapewnić warunki do odpoczynku w pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie.

W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.

Miejsce i warunki przechowywania:
Przechowywać wyłącznie w oryginalnym pojemniku, w temeraturze poniżej 25ºC, chronić przed światłem i wilgocią. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, iskrzenia, otwartego ognia, gorących powierzchni.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opakowanie:

1 x Peroxidon 7g

Koszt dostawy

PrzewoźnikInformacjeCena
Kurier DPD Kurier dostarczy przesyłkę we wskazany przez Ciebie adres dostawy. 15,00 zł

30 Inne produkty w tej samej kategorii: