Urządzenia

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Master Flux urządzenia do sedacji wziewnej

Tecno-Gaz

18 000,00 zł

Więcej informacji

Czym jest sedacja wziewna?

To bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem przed bólem. Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny. Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii hipnotycznych przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

 

Do sedacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który jest już dostępny w ofercie naszej firmy.

 

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

Urządzenie Master Flux służy do podawania podtlenku azotu. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzesatniu podowania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta po zabiegu.

 

Jak to działa?

Master Flux jest urządzeniem medycznym klasy A. Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę Tecno Gaz.

 

Sedacja podtlenkiem azotu w urządzeniu Master Flux nie znieczula pacjenta.

(Rozporzadzenie Ministra Zdrowia z dn 20.12.2012 w sprawie standardu postępowanie medycznego w dziedzinie anastazjologii i intensywnej terapii dla podmiotów wykonujacych działalność leczniczą definiuje sedację: „sedacja – działanie mające na celu zniesienie niepokoju, strachu oraz wywołanie uspokojenia pacjenta” – rozp. z dn.20.12.2012 pkt. 8 paragraf 2)

 

W zestawie Master Flux znajduje się:

- Panel sterujący przepływem gazów,

- Worek kontroli oddechu,

- Przewód odprowadzający,

- Innowacyjny przewód z maseczką dla dorosłych,

- Innowacyjny przewód z maseczką dla dzieci,

- Reduktor ciśnienia podtlenku azotu,

- Reduktor ciśnienia tlenu,

- Metalowa obudowa (możliwość instalacji 5 lub 10 kilogramowych butli z gazami medycznymi) Urządzenie Master Flux musi być podpięte do pompy ssącej.

Gwarancja na urządzenie wynosi 12 miesięcy.

 

W cenę urządzenia wliczony jest transport, montaż i szolenie personelu.

Koszt dostawy

Przewoźnik Informacje Cena
Kurier DPD Kurier dostarczy przesyłkę we wskazany przez Ciebie adres dostawy. Darmowa dostawa!
Odbiór osobisty w Aleksandrów Łódzki ul. Wojska Polskiego 82 Czekaj na potwierdzenie gotowości odbioru zamówienia Darmowa dostawa!

30 Inne produkty w tej samej kategorii: